Мета практики є ознайомлення студентів – практикантів безпосередньо на підприємствах, організаціях, установах з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, відпрацювання вмінь і навичок із обраної професії та спеціальності, закріплення знань, отриманих при вивченні певного циклу теоретичних дисциплін та придбання певного практичного досвіду.

Завдання переддипломної практики:

 

-        закріпити теоретичні навички, здобуті під час вивчення дисциплін;

-        вивчити техніко-економічні умови діяльності підприємства, установи, організації (баз практик);

-        навчання практичним навичкам роботи з устаткуванням.

Сучасні котельні господарства є ключовими компонентами комунальних і промислових підприємств, забезпечуючи ефективне перетворення енергії. Вони широко використовуються у системах централізованого опалення, а також в енергетиці, хімічній, харчовій промисловості.

Водопідготовка є важливою складовою частиною експлуатації котельних господарств, оскільки якість води безпосередньо впливає на ефективність роботи котлів, трубопроводів та інших елементів теплотехнічного обладнання. Ефективні сучасні технології водопідготовки є одним із ключових напрямків для підвищення економічної ефективності та забезпечення безпечної роботи котельних установок.

Сучасні технології водопідготовки мають на меті не лише усунення механічних та хімічних забруднень, але й оптимізацію процесів демінералізації та обробки води з мінімізацією енергетичних витрат.

Зважаючи на ці обставини, дисципліна «Водне господарство котелень» є актуальною, пропонується в якості вибіркової для студентів ОПП «Теплогазопостачання, вентиляція та кондиціювання»

Дисципліна «Відновлювальні джерела енергії» є вибірковою та призначена для вивчення студентами, які цікавляться проблемами енергозбереження.

Базується на освітніх компонентах водного циклу студентів-екологів бакалаврського рівня (дисципліни «Гідрологія», «Геологія з основами геоморфології», «Метереологія та кліматологія», «Техноекологія».

Для студентів  освітньо-професійних програм «Теплогазопостачання, вентиляція та кондиціювання» та «Міське будівництво та господарство» попередніми є спецдисципліни «Основи гідравліки, теплотехніки та термодинаміки», «Теплопостачання», «Тепломасообмін».

Засвоєння  матеріалу  дисципліни дозволить студентам у майбутній професійній діяльності втілювати у виробництво принципи енергоощадності, орієнтуватися у питаннях використання у подальшій професійній діяльності відновлювальних джерел енергії, турбуватися про захист навколишнього середовища від впливів теплової енергетики.